Blog o zdrowiu: prawidłowe odżywianie, dieta i przepisy
Fakty i mity

Co to jest depresja i jakie sa jej przyczyny?

co to jest depresja

Jesli chcesz dowiedzieć się co to jest depresja i jakie sa jej przyczyny, zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w naszym artykule.

Co to jest depresja?

W związku z tym, iż coraz więcej osób zapada na depresję, możemy kwalifikować ją jako chorobę cywilizacyjną. Depresja jest chorobą, którą można i trzeba leczyć. Obecnie mamy dostęp do coraz lepszych metod terapii, niemniej jednak zdiagnozowanie depresji nie jest sprawą łatwą. Pomylić ją można z innymi objawami chorób, z którymi zgłaszamy się do lekarza pierwszego kontaktu dlatego też lekarze powinni brać pod uwagę sferę psychologiczną pacjentów, a nie tylko skupiać się na fizycznej.

Przyczyny i objawy depresji

Wiemy już co to jest depresja, zastanówmy się teraz jakie są jej przyczyny. Jedną z najczęstrzych przyczyn depresji jest przewlekły stres. Przyczyną depresji może być również brak wsparcia oraz poczucie samotności czy też zły stan zdrowia ale także wydarzenie, które odbiło piętno na psychice. Czym może objawiać się choroba? Będzie to obniżenie nastroju, zwykle połączone z obojętnieniem, brakiem motywacji, chęci podejmowania działań. Towarzyszy nam smutek, przygnębienie, drażliwość, możemy również tracić panowanie nad naszymi emocjami. Mamy niską samoocene oraz poczucie własnej wartości.
Jeśli jest to tematyka, która Cie interesuje przeczytaj więcej o depresji na blogu WSZIB.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *