Blog o zdrowiu: prawidłowe odżywianie, dieta i przepisy
Porady

Czy warto kupować suplementy na odchudzanie?

Suplementy na odchudzanie

Suplementy na odchudzanie cieszą się każdego roku dużą popularnością. Krzykliwe reklamy i hasła sprawiają, że wiele osób zaczyna wierzyć w ich skuteczność już tylko na podstawie takich sloganów. W rzeczywistości natomiast same preparaty tego typu nie gwarantują utraty wagi, a przynajmniej nie na stałe. Dlaczego więc suplementy te wciąż się sprzedają?

Preparaty na odchudzanie – jakie dają efekty?

Najczęściej po preparaty na odchudzanie sięga się wtedy, gdy marzy się o szybkim zrzuceniu zbędnych kilogramów. Jedni wybierają tego typu tabletki po wielu nieudanych próbach z różnymi dietami, a inni od razu, chcąc zaoszczędzić sobie trudu związanego z wysiłkiem fizycznym, czy wyrzeczeniami w swoim jadłospisie.

Eksperci, którzy doskonale znają skład takich suplementów, przekonują, że efekty są, ale bardzo niewielkie. W dodatku po zaprzestaniu zażywania takich pigułek, ciało najczęściej powraca do poprzedniej wagi, bądź też można jeszcze przytyć, czyli zachodzi tak zwany efekt jo-jo.

Suplementy diety na odchudzanie – dlaczego są atrakcyjne?

Wiedząc już, że suplementy diety na odchudzanie nie dają spodziewanych rezultatów, można zastanawiać się nad tym, dlaczego niektórzy z jednego produktu tego typu przerzucają się na inny. Ich siła tkwi niewątpliwie w przekazie reklamowym.

Każdy składnik, który chociażby w minimalnym stopniu przyczynia się do utraty wagi, urasta do niewyobrażalnych rozmiarów. Przeglądając oferty stron z suplementami, można również natknąć się na wiele pozytywnych komentarzy typu, że udało mi się schudnąć 10 kilogramów. Wiele osób daje się nabrać na te chwyty marketingowe.

Suplementy na odchudzanie – czy są bezpieczne?

Oprócz tego, że suplementy na odchudzanie przynoszą niewielkie korzyści, jeśli chodzi o faktyczny efekt, mogą być również szkodliwe dla zdrowia. Jeśli już ktoś decyduje się na zakup tego rodzaju preparatów, warto w pierwszej kolejności rozważyć dostępną ofertę aptek. W sieci co prawda jest większy wybór, jednak niektóre suplementy przedstawiają wątpliwą jakość. Zażywanie ich może nie dość, że nie obniżyć wagi, to jeszcze wywołać wiele problemów zdrowotnych.

Suplementy na odchudzanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *