Blog o zdrowiu: prawidłowe odżywianie, dieta i przepisy
Recenzje

Dlaczego warto pić koktajle na odchudzanie?

koktajle na odchudzanie

Obecnie coraz więcej osób boryka się z problemem nadwagi, czy nawet poważnej otyłości. Z reguły wszystkie dostępne na rynku diety powinny gwarantować utratę wagi podczas ich stosowania. W praktyce, jak wiadomo, bywa różnie. Natomiast koktajle na odchudzanie to dobry pomysł, chociażby z tego względu, że nie takie napoje nie zawierają żadnych dodatkowych substancji poza naturalnymi składnikami. Jakie są inne walory koktajli, o których warto wiedzieć?

Czym koktajle odchudzające różnią się od diety sokowej?

Wiele osób wymiennie wypowiada się o tym, jak skuteczne są koktajle odchudzające i jak dobry wpływ na organizm ma dieta sokowa. Warto jednak wiedzieć, że te dwa pojęcia nie oznaczają dokładnie tego samego.

Koktajl to bowiem bardziej złożony napój, niż sok. Zwykle zawiera wiele różnych składników, w tym owoce. Natomiast sok wyłącznie owoce. To, co przede wszystkim odróżnia koktajl od soku, jest obecność błonnika w tym pierwszym napoju. Ponadto z uwagi na to, że w koktajlu jest więcej warzyw, niż owoców, napój ten dostarcza do organizmu mniej cukru.

Dla kogo odchudzające koktajle są wskazane?

Może się więc wydawać, że odchudzające koktajle są dokładnie tym, czego się oczekuje od zdrowej diety. Jednak pomimo tego, że picie koktajli jest zdrowe, nie zaleca się poprzestawania wyłącznie na takiej formie wzbogacania organizmu w składniki odżywcze. Najczęściej eksperci wypowiadają się w ten sposób, by koktajle stanowiły jedną opcji w codziennym menu.

Warto je spożywać zarówno jako jeden rodzaj posiłku w ciągu dnia, bądź też jako odżywczy napój na przykład między śniadaniem a obiadem. Koktajle te są wskazane przede wszystkim dla osób, które nie mają problemów zdrowotnych. Mogą je również pić ci, dla których nie będzie dużym wyrzeczeniem przejście na dietę, która jest uboższa o blisko dwieście do trzystu kalorii.

 koktajle na odchudzanie

Koktajle na odchudzanie – czy są skuteczne?

Włączając do diety koktajle na odchudzanie, trzeba mieć świadomość, że samo picie zdrowych warzyw i owoców jeszcze nie spowoduje utratę zbędnych kilogramów, a przynajmniej nie w znaczącym stopniu. Zaleca się więc również dbałość o dobrą kondycję fizyczną, a także o to, by dieta była zbilansowana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *