Blog o zdrowiu: prawidłowe odżywianie, dieta i przepisy
Fakty i mity

Czy wiesz jakie są rodzaje testów na koronawirusa?

Jakie są rodzaje testów na koronawirusa?

Mimo tego, iż koronawirus to na temat często podejmowany zarówno na różnych kanałach telewizyjnych jaki w internecie, na stronach opiniotwórczych z informacjami ze świata oraz z kraju a także na blogach internetowych, forach czy w Social mediach nie każda z publikowanych informacja jest prawdziwa i rzetelna, opierająca się na specjalistycznej wiedzy. Dlatego też chcąc znaleźć odpowiedź na pytanie jakie są rodzaje testów na koronawirusa, zwróćmy uwagę na źródła publikowanych danych.

Koronawirus – fakty i mity

Szczególnie w internecie, nie trudno o znalezienie fake newsów, związanych z pandemią, nowymi wariantami wirusa czy informacjami dotyczącymi testów. Jakie są rodzaje testów na koronawirusa? To jedno z najczęściej wyszukiwanych pytań w wyszukiwarkach internetowych.

Jakie są rodzaje testów na koronawirusa – podpowiedzi

Warto wiedzieć, że na chwilę obecną, na świecie, znanych jest siedem koranawirusów zdolnych wywoływać zakażenia u ludzi. NL63, HKU1, OC43 oraz 229E to cztery z nich, które występują w populacji i wywołują objawy podobne do przeziębienia SARS, MERS oraz SARS-CoV-2 zaś mogą wywołać znacznie cięższe objawy. Diagnostykę COVID-19, czyli koronawirusa możemy podzielić na diagnostykę bezpośrednią i pośrednią. Do bezpośredniej zaliczymy testy genetyczne i testy antygenowe a do pośredniej diagnostyki testy serologiczne. Dobrze wiedzieć, że według zaleceń WHO infekcję rozpoznajemy u pacjenta poprzez potwierdzenie obecności materiału genetycznego wirusa metodą RT-PCR, w materiale pobranym od danego pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *