Blog o zdrowiu: prawidłowe odżywianie, dieta i przepisy
Zdrowy styl życia

Kawa ziarnista do ekspresu – czy warto ją pić?

Kawa ziarnista do ekspresu

Kawa jest ulubionym napojem znanym ze swojej zdolności do poprawiania koncentracji i zwiększania poziomu energii. W rzeczywistości wiele osób polega na codziennej filiżance ulubionego napoju kawowego, zaraz po przebudzeniu, aby rozpocząć dzień na właściwym poziomie i jednocześnie spełnić swój rytuał, również żywieniowy. Kawa ziarnista do ekspresu – jakie ma zalety?

Kawa ziarnista i jej zalety

Oprócz działania energetyzującego kawę powiązano z długą listą potencjalnych korzyści zdrowotnych, co daje jeszcze więcej powodów do przyrządzania espresso, cappuccino czy latte.

kawa ziarnista do ekspresu

Kawa ziarnista do ekspresu

Najważniejszą zaletą kawy, która sprawia, że każdy z Nas sięga po nią z samego rana czy w momentach spadku energii jest fakt, że kawa zawiera kofeinę, środek pobudzający ośrodkowy układ nerwowy, który jest znany ze swojej zdolności do zwalczania zmęczenia i zwiększania poziomu energii. Co ciekawe, Niektóre badania sugerują, że regularne spożywanie kawy może wiązać się ze zmniejszonym ryzykiem zachorowania na cukrzycę typu 2 w dłuższej perspektywie. Kawa ziarnista do ekspresu może zmienić magazynowanie tłuszczu i wspierać zdrowie jelit, co może być korzystne dla kontroli wagi. Inna korzyść dla naszego zdrowia? Badania wykazały, że picie kawy może wiązać się z niższym ryzykiem depresji a także kawa może wspierać zdrowie mózgu i chronić przed chorobami wątroby. Nie zapominajmy również o walorach smakowych kawy ziarnistej jej aromacie i głębokim smaku, który doskonale komponuje się ze slodką przekąską czy lunchem, często w krajach południowych, kawa stanowi zamknięcie posiłku, gdy przyjmowana jest po obiedzie czy kolacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *