Blog o zdrowiu: prawidłowe odżywianie, dieta i przepisy
Dieta

Koktajl z czerwonej papryki i inne czerwone koktajle

koktajl z czerwonej papryki

Warzywa a także owoce są podstawą zdrowej i zbilansowanej diety. By móc bezpiecznie wprowadzić je jako uzupełnienie codziennych posiłków, można zdecydować się na koktajle warzywne lub też warzywno- owocowe, które zastąpią pełnowartościowy posiłek, jednocześnie uzupełniając dietę o witaminy. Jedną z opcji jest koktajl z czerwonej papryki.

Dlaczego warto pić warzywne i owocowe koktajle?

Jeżeli jesteś osobą aktywna fizycznie z pewnością dbasz także o dietę, która jest podstawą prowadzenia zdrowego trybu życia.
W twojej diecie nie może zabraknąć owoców i warzyw, niemniej jednak warto przyjmować je w surowej i nieprzetworzonej formie na przykład jako koktajle. Koktajl z czerwonej i zielonej papryki, buraka, malin, granatu, marchewki, selera – opcji jest wiele!

Koktajl z czerwonej papryki – sposób na zdrowie i świetne samopoczucie

Jeżeli chcesz uzupełnić swoją dietę o źródło potasu i witaminy C a także przeciwutleniacze w dobrym pomysłem jest połączenie warzyw czerwonych, czyli papryki, pomidora, truskawki, czereśni lub wiśni z innymi owocami lub warzywami z pięciu podstawowych grup na jakie dzielimy warzywa i owoce w oparciu o ich kolor. Jak skomponować zdrowy koktajl z czerwonej papryki? Czerwona papryka dobrze skomponuje się z pomidorami, bazylią, czosnkiem i zadbaj o obecność aktywnych składników w swojej codziennej diecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *