Blog o zdrowiu: prawidłowe odżywianie, dieta i przepisy
Dieta

Leczymy się postem z dietą Dąbrowskiej

dieta warzywna Dąbrowskiej

Oczyszczające i zdrowotne właściwości postu są wszystkim dobrze znane. To termin związany przede wszystkim z medycyną oraz religią. Dobry post jeszcze nikomu nie zaszkodził, a nawet wprost przeciwnie – zdecydowanie pomógł. To podejście do odżywiania znalazło również zastosowanie w popularnej diecie. Efekty diety dąbrowskiej są zdecydowanie spektakularne.

Efekty diety Dąbrowskiej

Dieta ta, która w początkowej fazie opiera się przede wszystkim na poście, przynosi niezwykłe rezultaty osobom ją stosującym. W pierwszej fazie, czyli właśnie fazie postu, ogranicza się ilość spożywanych kalorii oraz zjada się tylko warzywa (bez ziemniaków, strączków i batatów) i kilka wybranych owoców. Jest to etap oczyszczania organizmu z wszelkich toksyn zalegających w naszym organizmie oraz nadmiaru tłuszczu. Może on trwać nawet sześć tygodni – wszystko zależy od naszych predyspozycji. Po tym dość restrykcyjnym poście widoczne są nie tylko efekty w postaci niższej wagi, ale przede wszystkim poprawia się ogólny stan zdrowia całego naszego organizmu.

Przepisy na diecie Dąbrowskiej

Wbrew pozorom dieta dąbrowskiej nie jest wcale monotematyczna. Świadczą o tym nie tylko liczne przepisy na diecie Dąbrowskiej, ale też zadowolenie stosujących ją osób. Z warzyw można stworzyć naprawdę smaczne i sycące dania. Najlepiej oczywiście zjadać je surowe, ale jeżeli post trwa dłużej, nie obędzie się bez gotowania, duszenia czy pieczenia. Warzywne gołąbki wyglądają jak te tradycyjne w liściach kapusty z mięsem, ziołowy makaron z cukinii to już klasyka, która przeniosła się do tradycyjnej kuchni.

Dieta warzywna Dąbrowskiej

Pieczone, duszone, gotowane, surówki, sałatki, barszcz z kiszonych buraków, świeże soki z owoców i warzyw, kremowe zupy i deser z pieczonych jabłek z cynamonem – to tylko mała namiastka tego, co przewiduje dieta warzywna Dąbrowskiej. Warzywa i owoce to niezwykłe źródło przeciwutleniaczy, które leczą i regenerują cały nasz organizm. Wzmacniają i poprawiają odporność, opóźniają efekty starzenia.

dieta warzywna Dąbrowskiej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *