Blog o zdrowiu: prawidłowe odżywianie, dieta i przepisy
Zdrowy styl życia

Olej z korzenia łopianu z ziołami – właściwości

olej z korzenia łopianu z ziołami - jak działa?

Stosowanie naturalnych, ekologicznych produktów na włosy to doskonała metoda walki z takimi problemami skóry głowy jak przerzedzanie się włosów czy utrata ich elastyczności. Jednym z najkorzystniejszych ekstraktów jest olej z korzenia łopianu z ziołami. Dzisiejszy wpis poświęcę charakterystyce tej właśnie rośliny. Zapraszam do lektury!

Jak powstaje olej z korzenia łopianu z ziołami?

Łopian większy, a więc naturalnie występująca w przyrodzie roślina to jeden z akumulatorów substancji odżywczych tak istotnych w procesie odbudowy i regeneracji skóry głowy i łuski włosa. Roślina, z której pozyskuje się olej z korzenia łopianu z ziołami, pozwala na oczyszczanie organizmu z toksyn. Posiada również właściwości bakteriobójcze i przeciwzapalne. Chroni przed rozwojem infekcji gry grzybiczych.

Jak wykorzystać olej z korzenia łopianu z ziołami w pielęgnacji?

Łopian w pielęgnacji włosów

Jeśli zastanawiasz się po jaki, naturalny wyciąg sięgnąć, olej z łopianu wykazuje się bogactwem właściwości niezbędnych w codziennej pielęgnacji zdrowych, połyskujących włosów. Sprawdzi się w terapii włosów kruchych, słabych i bez połysku. Oleisty płyn wspiera również porost włosów – oczyzcza cebulki i wzmacnia łuskę włosa. Magazynuje również odpowiednią ilość wilgoci w jej wnętrzu, przez co włos wykazuje się większą odpornością; nawet przy zmieniającej się temperaturze.

Świetnie sprawdzi się również w przypadku skóry włosów alergicznej i trądzikowej. Zapewnia też nawilżenie skóry zrogowaciałej na skutek choroby łuszczycowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *