Blog o zdrowiu: prawidłowe odżywianie, dieta i przepisy
Zdrowy styl życia

Plastry kinesiotaping – jak naklejać? Kiedy stosować?

plastry kinesiotaping - jak naklejać?

Kinesiology taping, czyli cieszący się coraz większą popularnością kinesiotaping jest to jedna z terapii, która stosowana jest przez fizjoterapeutów na całym świecie. Plastrowanie dynamiczne jest to oklejanie określonych miejsc na ciele człowieka specjalnymi elastycznymi materiałami. Plastry kinesiotaping – jak naklejać?

Kiedy stosować plastry kinesiotaping?


Japoński chiropraktyk dr Kenzo Kase jest twórcą plastrowania dynamicznego. Metoda od 10 lat zyskuje na popularności, głównie dlatego, iż może być stosowana wielofunkcyjnie. Zarówno przy dysfunkcjach w obrębie narządu ruchu ale również układu limfatycznego, co więcej także w terapii blizn, przy wadach kręgosłupa i klatki piersiowej czy w terapii pacjentów neurologicznych. A to jedynie kilka zastosowań. Wiemy już kiedy stosować plastry ale plastry kinesiotaping – jak naklejać?

Plastry kinesiotaping – jak naklejać? Nasze porady.


Na samym początku warto wspomnieć, iż plastry mogą być przyklejone na prawie wszystkie części ciała. Ich przyklejenie nie usztywnia i nie zakłóca przebiegu ruchu, wręcz odwrotnie oklejenie plastrem umożliwia dynamiczną pracę skóry wraz z naklejonym materiałem. Należy jednak pamiętać, że odpowiednie rozmieszczenie plastrów ma znaczenie, dlatego też ich użycie powinno się konsultować ze specjalistą! Gdzie go znaleźć? Warto skorzystać z usług fizjoterapeutów, na przykład tych, dostępnych w ramach działalności Centrum Rehabilitacyjnego Znowu w Biegu. Skorzystaj z wiedzy, doświadczenia i nowości technologicznych dostępnych na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *