Blog o zdrowiu: prawidłowe odżywianie, dieta i przepisy
Zdrowy styl życia

Dlaczego warto zainwestować w spiralne podpory do pomidorów 170 cm?

Spiralne podpory do pomidorów 170 cm

Czy wiesz, że pomidor jest jednym z najpopularniejszych warzyw uprawianych w Polsce? Być może dzieje się tak dlatego, iż pomidory można z powodzeniem zasadzić w ogrodzie, w szklarni a nawet na balkonie w odpowiedniej doniczce. Na co zwrócić uwagę w przypadku hodowli pomidorów oraz czy spiralne podpory do pomidorów 170 cm są niezbędne?

Podpory przy hodowli pomidorów – czy są ważne?

Owoce pomidorów, choć zaliczane do warzyw, spożywane są pod różnymi postaciami, niemniej jednak ich popularność na świecie jest ogromna. Pomidory to także źródło wielu witamin: C, K, E i B1 oraz wielu innych. Biorąc po uwagę fakt, iż pomidory są ciepłolubne, nasiona wysiane wprost do gruntu bardzo długo będą kiełkować, a rośliny prawdopodobnie będą rosnąć znacznie słabiej, zaczną owocować bardzo późno i dadzą niski plon. Dlatego też rozsada o wysokości 15-30 centymetrów i posiadająca i 5-7 liści to znacznie lepsza opcja!

Gdzie kupić spiralne podpory do pomidorów 170 cm?

Gdy nadejdzie maj możemy przesadzić rozsady do gleby i zorganizować właściwą hodowlę pomidorów. Pamiętajmy nie tylko o tym by zadbać o odpowiednią glebę ale także weźmy pod uwagę, iż pomidory w zależności od odmiany mogą dorastać do wysokości półtorej metra a nawet i więcej. Dlatego też wymagają one solidnych podpór, które utrzymają rośliny w pionie i zapobiegną łamaniu się i ukruszeniu pędów. Spiralne podpory do pomidorów 170 cm sprawdzą się w tym celu idealnie! Wbijmy je kilka centymetrów od pędu i delikatnie podwiążmy pęd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *