Blog o zdrowiu: prawidłowe odżywianie, dieta i przepisy
Zdrowy styl życia

Testy na nietolerancje pokarmowe Warszawa – gdzie warto je wykonać?

testy na nietolerancje pokarmowe warszawa

Kiedy warto wykonać testy na nietolerancje pokarmowe Warszawa i dlaczego nietolerancje żywieniowe są tak powszechnym problemem w dzisiejszych czasach? Przeczytaj.

Dlaczego nietolerancje pokarmowe są tak powszechne?

Coraz więcej osób z naszego bliskiego otoczenia ma problemy z nietolerancjami pokarmowymi. Ma na to wpływ wiele czynników, międzyinnymi takich jak ogromne ilości spożywanego, przetworzonego jedzenia, niezdrowa dieta, która oparta jest na zbyt małej ilości warzyw i owoców. Na nietolerancje glutenu, laktozy czy fruktozy może mieć także wpływ dzisiejsze tempo życia i związany z nim stres. Pośrednią przyczyną mogą być również coraz większe zanieczyszczenia środowiska, które wpływają na jakość uprawianych warzyw i owoców. Pytanie kiedy jest dobry moment by zdecydować się na testy na nietolerancje pokarmowe Warszawa?

Testy na nietolerancje pokarmowe warszawa w klinice Optimum

Jeśli od dłuższego czasu towarzyszy nam ból żołądka, problemy z przemianą materii czas na testy na nietolerancje pokarmowe w klinice Optimum. Co jeszcze możemy zaliczyć do objawów nietolerancji? Będą to dla przykładu opuchnięte powieki czy też cienie pod oczami ale również kaszel, biegunki, zaparcia, zgaga, zatrzymywanie wody w organizmie lub wzdęcia. Innymi objawami są bóle głowy i brzucha, bóle stawowo-mięśniowe, problemy ze skórą lub łupież i łojotok, częste oddawanie moczu, wahania nastroju, nerwowość i drażliwość, problemy ze skupieniem uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *