Blog o zdrowiu: prawidłowe odżywianie, dieta i przepisy
Zdrowy styl życia

Zalety kąpieli w zimnej wodzie – jakie są?

zalety kąpieli w zimnej wodzie

Jeśli o poranku twoje ciało pragnie gorącego prysznica, nie jesteś sam. Większość ludzi przekręca rączkę do góry, aby poczuć ciepłą wodę na całym ciele. Ale czy wiesz, że zimne prysznice powinny również znaleźć swoje miejsce w Twojej codziennej rutynie? Zgadza się — zimne prysznice. Te, których boi się większość z Nas. Ale jeśli dasz im uczciwą szansę, może się okazać, że naprawdę podoba ci się to, jak się czujesz po ich zażyciu. A więc jakie są zalety kąpieli w zimnej wodzie i w ciepłej?

Ciepłe prysznice a zdrowie

Jeśli masz problemy z relaksacją lub zasypianiem w nocy, możesz ulec pokusie wzięcia gorącego prysznica, aby złagodzić stres w ciągu dnia. Jest to powszechna praktyka rozluźniania mięśni przed pójściem spać, ponieważ gorące prysznice aktywują przywspółczulny układ nerwowy, który sprawia, że jesteśmy zmęczeni. Inne zalety gorących pryszniców to łagodzenie objawów ze strony układu oddechowego, pomoc z niedoskonałościami skóry, pomoc w rozluźnieniu mięśni. Wiedząc jak gorąca kąpiel czy prysznic wpłyną na Twój organizm, sprawdźmy jakie są zalety kąpieli w zimnej wodzie.

Zalety kąpieli w zimnej wodzie

Korzyści płynące z wzięcia zimnego prysznica to łagodzenie swędzenia skóry, szybka pobudka, zwiększenie krążenia, zmniejszenie odczuwania bólu mięśni po treningu czy aktywności fizycznej, potencjalnie zwiększające utratę wagi, piękne i świecące włosy i skóra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *