Blog o zdrowiu: prawidłowe odżywianie, dieta i przepisy
Zdrowy styl życia

Jakie zalety dla zdrowia ma przyjmowanie kiełków brokuła?

kiełki brokuła

Kiełki brokuła to jedna z najzdrowszych form jedzenia brokułów, a to dlatego, że zawierają one składniki odżywcze w większej koncentracji, niż dorosłe rośliny. W tym artykule omówimy kilka korzyści zdrowotnych związanych z regularnym spożywaniem kiełków brokuła.

Zadbaj o swoje zdrowie

suplement z kiełków brokuła

Kiełki brokuła zawierają wiele składników, które pomagają wzmocnić układ odpornościowy organizmu. Będzie to między innymi witamina C, która jest silnym antyoksydantem, a także beta-karoten, który działa przeciwzapalnie oraz sulforafan, związek o silnych właściwościach przeciwwirusowych i przeciwzapalnych, który również może pomóc w zapobieganiu chorobom jelit i chorobie wrzodowej żołądka. To także związek o silnych właściwościach przeciwnowotworowych. Do tego kiełki są bogate w związki siarkowe, które pomagają chronić przed chorobami serca. Te związki pomagają obniżać poziom złego cholesterolu we krwi i chronić przed uszkodzeniem naczyń krwionośnych.

Kiełki brokuła i ich suplementacja

Wspomniane kiełki to także źródło błonnika. Błonnik odpowiedzialny jest za regulację trawienia i zapobieganie zaparciom. Kiełki brokuła są nie tylko pyszne, ale też bardzo zdrowe! Możesz je przyjmować w tradycyjnej formie, na przykład dodając je do ulubionej sałatki czy też porannych kanapek dla siebie czy dzieci. Jeśli jednak nie odpowiada Ci ich smak alternatywą będzie suplementacja. Odpowiednie produkty suplementacyjne o właściwościach kiełków znajdziesz w ofercie sklepu online Natura Wit. W katalogu dostępne sa rówież witaminy, możesz zatem złożyć zamówienie online składające się z wybranego przez Ciebie asortymentu, którego zadaniem bęzie wspomaganie zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *