Blog o zdrowiu: prawidłowe odżywianie, dieta i przepisy
Suplementy

Jakie jest zastosowanie kitu pszczelego?

kit pszczeli zastosowanie i działanie

Pyłek to męskie komórki rozrodcze wytwarzane przez kwiaty. Oprócz nektaru jest również podstawowym pożywieniem pszczół. Pszczoły zbierają pyłek z kwiatów, mieszając go z odrobiną miodu lub śliny, tworząc kulkę i przenosząc do ula. Pyłek w części niezagrażającej życiu pszczół zbiera pszczelarz za pomocą pułapek pyłkowych. Zebrany pyłek jest następnie zamrażany lub suszony. Jest to dość precyzyjna i skrupulatna praca, którą wykonują najbardziej doświadczeni pszczelarze. Czym natomiast jest kit pszczeli, jakie ma zastosowanie oraz zalety?

Propolis i jego zalety

kit pszczeli zastosowanie

Kil pszczeli, inaczej nazywany propolis jest to specyficzna mieszanina wydzielin pszczół lub os oraz substancji żywicznych, które obecne są w pąkach i młodych pędach drzew takich jak topola czy brzoza lub świerk i kasztanowiec. Propolis stosowany jest tradycyjnie w przypadku szerokiego zakresu chorób i dolegliwości.

Kit pszczeli zastosowanie i dawkowanie

Tysiące lat temu starożytne cywilizacje wykorzystywały propolis ze względu na jego właściwości lecznicze. Grecy używali go do leczenia ropni. Asyryjczycy nakładali go na rany i guzy, aby zwalczać infekcje i wspomagać proces gojenia. Egipcjanie używali go do balsamowania mumii. Obecnie firmy farmaceutyczne produkują obecnie wiele parafarmaceutyków opartych na propolisie. Stosuje się go głównie pod postacią 3% lub 5% maści czy tabletek. Warto wspomnieć, iż kit pszczeli nazywany jest naturalnym antybiotykiem. Skład Bee Propolis może się różnić w zależności od lokalizacji pszczół oraz tego, do jakich drzew i kwiatów mają dostęp. Na przykład propolis z Europy nie będzie miał takiego samego składu chemicznego jak propolis z Brazylii. O zastosowaniu kitu pszczelego dowiesz się znacznie więcej ze strony: https://www.naturawit.pl/pol_m_Wsparcie-immunologiczne_Kit-Pszczeli-Bee-Propolis-3430.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *