Blog o zdrowiu: prawidłowe odżywianie, dieta i przepisy
Zdrowy styl życia

Produkty wielokrotnego użytku a warsztaty z pieluchowania wielorazowego

warsztaty z pieluchowania wielorazowego

Posiadanie dziecka nie powinno wiązać się z astronomicznymi kosztami, a dzięki kilku prostym, codziennym dostosowaniom możesz zmienić całą swoją rodzinę w wyznawców zero wast czy eco friendly! Jak pomoga Ci w tym warsztaty z pieluchowania wielorazowego?

Czy podczas wychowywania dziecka warto korzystać z wielorazowych rozwiązań?

warsztaty z pieluchowania wielorazowego w Krakowie

Wielu rodziców zauważa, że po urodzeniu dziecka ilość śmieci wdomu rośnie w zastraszającym tempie. Od foliówek i butelek, przez losowe pudełka oklejone taśmą, nie wspominając już o górach pieluch jednorazowych. Poza tym, z braku czasu i chęci wyjścia z domu z noworodkiem, wielu rodziców korzysta z opcji kupowania niezbędnych rzeczy online, co oznacza stertę folii bąbelkowej, folii plastikowej, taśmy plastikowej, styropianu, a potem mnóstwo papieru. Zabawki, ubranka, pieluchy, chusteczki, butelki, konstrukcje ułatwiające siadanie, chodziki… lista nie ma końca. A kiedy weźmiesz pod uwagę, jak szybko dzieci rosną i wyrastają z tych rzeczy, wszystkie te produkty szybko stają się zbędne. Gospodarstwa domowe są zasypane asortymentem dla maluchów, których znużeni rodzice chcą się pozbyć. W efekcie wszystko staje się śmieciem przeznaczonym na wysypisko, jeśli nie zostaną podjęte pewne kroki.

Krakowskie warsztaty z pieluchowania wielorazowego

Ponieważ ludzie na całym świecie dostrajają się do znaczenia i powagi troski o środowisko, rodzice również robią, co do nich należy. A najskuteczniejsze miejsce do rozpoczęcia eko podejścia jest często najtrudniejsze – od pozbycia się jednorazowych pieluch. Jak to zrobić? Dowiesz się na warsztatach z pieluchowania wielorazowego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *