Blog o zdrowiu: prawidłowe odżywianie, dieta i przepisy
Dieta

Dlaczego warto kupić lunchbox dla dziecka z przegródkami?

lunchbox dla dziecka z przegródkami

W naszym artykule tłumaczymy dlaczego drugie śniadanie to ważny posiłek, podpowiadamy również gdzie można kupić lunchbox dla dziecka z przegródkami i dlaczego warto zwrócić na niego uwagę.

Co przygotowywać dla dziecka na drugie śniadanie?

niebieski lunchbox dla dziecka z przegródkami

Zdrowy lunch box pełen świeżej żywności daje Twojemu dziecku energię do zabawy, koncentracji i nauki przez cały dzień. To, co wkładasz do pudełka śniadaniowego dziecka, zależy od jego wieku. A to, ile jedzenia znajdzie się w zestawie na drugie śniadanie  zależy od apetytu Twojego dziecka i czasu jaki spędza poza domem. Na przykład dzieci, które chodzą do żłobka, przedszkola lub szkoły przez 6 godzin dziennie, mogą potrzebować mniejszych porcji, niż dzieci, które przebywają w szkole na dłużej a do tego uczęszczają na wszelakie zajęcia poza szkolne. Pamiętajmy, że dobrym pomysłem jest również spakowanie do plecaka malucha butelki z wodą, aby dziecko mogło się nawodnić w dowolnym momencie. W tym wypadku sprawdzi się bidon czy butelka wielorazowa. Soki owocowe i napoje bezalkoholowe zawierają dużo cukru i nie są zalecane dla dzieci. Mogą prowadzić do próchnicy zębów i innych problemów zdrowotnych.

Jak komponować zdrowy  lunchbox dla dziecka z przegródkami?

Jeśli nie jesteś pewny w jaki sposób przygotowywać śniadania dla swojego dziecka czy dzieci, wybierz lunchbox dla dziecka z przegródkami. Tego typu produkt intuicyjnie pokaże Ci jakie porcje są odpowiednie, zwracając uwagę na podział posiłku na białko, węglowodany oraz warzywa czy owoce. Chcesz, by Twoi bliscy byli zdrowi i spożywali zblilansowane posiłlki? Zadbaj o to!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *